Boy Uzatan Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir, Nasıl Ayrım Yapılır ? - Yeni Boy

Boy uzatan erkek ayakkabılar kullanılan ana malzemelere, tasarımındaki detaylara ve kullanım alanına göre farklı isimler altında sınıflandırılabilir. Bunlar;

Oxford Model

Erkek ayakkabıları içerisinde en klasik model diyebiliriz. Düz ve desensiz olan erkek Oxford modelleri ayakkabının üst kısmına gizlenmiş kapalı bağcık sistemine sahiptir. Oxford ayakkabılar, mokasen ayakkabıya benzer alçak topuklu ayakkabılara benzer kısa topukları vardır ve kullanımı esnasında daha rahat bir yürüyüş sağlar. Ayak bileklerini açıkta bırakacak şekilde üretilerek ayak bileğinin veya renkli çoraplarının sergilenmesine izin vererek kullanıcının tarzını ortaya çıkarmasını sağlar.Aksesuar Detaylı Oxford Model Deri +7/+9 Cm Boy Uzatan Gizli Topuk Erkek Ayakkabı Damatlık Kundura

Oxford model boy uzatan ayakkabılarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Derby Model

Bu modeller ile Oxford birbirine çok benzemektedir. Tek farkı, Derby modelde bağcık bitimi açıktır.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir, Nasıl Ayrım Yapılır ?

Monk Strap (Tokalı) Model

Özellikle son dönemlerde erkek kombinlerinde sıkça rastladığımız toka aksesuarlı Monk Strap modeli Oxford ve Derby modellerine göre daha spor bir model olup genellikle bir veya iki bant, toka yardımıyla tutturularak ayakkabıya farklı bir görünüş sağlamaktadır.  

Özel Koleksiyon Siyah Mat Deri Tokalı +7 Veya +9cm Boy Uzatan Gizli Topuklu Klasik Damatlık Ayakkabı Kundura

Tokalı model gizli topuklu ayakkabımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cap Toe Model

Ayakkabının ayak büküm kısmında bir şerit dikiş olan bu model ise Cap Tou model olarak adlandırılır.

Loafer Model Siyah +7/+9 cm Boy Uzatan Erkek Ayakkabı Gizli Topuklu Kundura

Şerit dikişli model içten topuklu erkek ayakkabılarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Brogue/Wingtip Model

Ayakkabının burun kısmında deliklerle desenler oluşturulmuş ise bu ayakkabı Brogue/Wingtip modeldir. Desenin şekline ve yoğunluğuna göre tam, yarım, çeyrek brogue olarak da ayrılmaktadır.

El Yapımı Hakiki Deri Kösele Taban +7/9 Cm Boy Uzatan Gizli Topuklu Erkek Ayakkabı Damatlık Kundura

Özel koleksiyon desenli boy uzatan ayakkabılarımızı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Loafer/Makosen Model

Bağcıksız, kolay giyilip çıkarılabilir olmasından kaynaklı erkekler tarafından sıkça tercih edilen Loafer/Makosen model; toka, püskül, kemer gibi aksesuarlarla tasarlanmış farklı çeşitlerine rastlayabileceğimiz bir model. Takım elbiselerle kullanılabilecek modelleri olduğu gibi şortla da kullanılabilen modelleri vardır. Çok bilinen ve çok tercih edilen bazı loafer modelleri aşağıdaki gibidir:

-Penny loafer:

En geleneksel üretimdir. Penny loaferın üst yüzünde kuşak detayı belirgindir. Sade tarzı ve kolay uyum sağlaması nedeniyle tercih edilen bir ayakkabı seçeneğidir.

Loafer Model Kahverengi +7 veya +9 cm Boy Uzatan Erkek Ayakkabı Gizli Topuklu Kundura

-Hazel, Bit ya da Horsebit loafer:

Bu loafer stilinin üst yüzünde yatay olarak uzanan metal parçalar mevcuttur.

-Tassel loafer:

Bu loafer stilinde ayakkabının üst yüzünde püskül bulunmaktadır. Püskül, ayakkabının bağcık sisteminin ucuna da eklenebilir.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir, Nasıl Ayrım Yapılır ?

-Kilt ya da Kiltie loafer:

Kilt kavramı İskoç erkeklerin giydiği etekleri tanımlamaktadır. Kilt loaferların üst yüzünde etek görünümünü anımsatan geniş bir püskül detayı mevcuttur. Bu etek görünümünün üzerine ekstra bir püskül ve toka eklenebilmektedir.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir, Nasıl Ayrım Yapılır ?

İçten topuklu erkek ayakkabı loafer modellerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Slip-On Model

Bağcıksız, genel olarak malzemesinde dog kumaş kullanılan lastik tabanlı ayakkabı modelidir. Kolay giyilip çıkarıldığı için tercih edilmektedir. Loafer tarzının keten veya kumaş ile birleşmiş hali de denebilir.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir, Nasıl Ayrım Yapılır ?

Sneaker Model

Spor, günlük ayakkabı olarak da bilinen, üst kısmı iki ya da üç katman kanvas malzemeden oluşan, lastik tabanlı ayakkabı modelidir.

Siyah Renk +7cm Boy Uzatan Gizli Topuklu Spor Ayakkabı Erkek Sneaker

Boy uzatan erkek spor ayakkabı modellerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Outdoor Model

Doğasever ve doğa sporlarıyla ilgilenen kişilerin tercih ettiği outdoor modellerin en belirgin özelliği; ayakkabı malzemesinin su geçirmez ve hava alan bir yapıda olmasıdır. Tabanı sert, dayanıklı ve kalın plastik malzemelerden üretilmiştir. Outdoor ayakkabılarda üst model, ayağın ön koruyuculuğu için sert burun takviyesi, ayakkabının içine herhangi bir şeyin girmesini önlemek için bir tür sızdırmazlık sağlayan yaka ve dil, ayak bileği burkulması riskini en aza indirmek için gövde takviyeli topuk yapısını içerir. Taban üç katmandan oluşur: zeminle doğrudan temas eden dış taban; ayakla direkt temas eden ve eklenen destekleri üzerinde barındıran iç taban;  ikisinin arasına sıkıştırılan ve darbeleri emen orta taban. Orta taban, bazen ekstra sertlik için değişen uzunlukta bir gövde takviyesi ile doldurulur.

Erkek Ayakkabı Modelleri Nelerdir, Nasıl Ayrım Yapılır ?

Önceki GönderiSonraki Gönderi

Leave a comment